Рішення сесії №706-VIII «Про внесення змін до місцевої програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Коноплянській сільській раді»»

Кількість переглядів: 54
Скликання: VIII скликання
Сесія: 17 сесія
Тип документу: Рішення сесії
Дата: 25.10.2022
Автор: Коноплянська сільська рада
Номер документу: 706-VIII
Назва документу: Про внесення змін до місцевої програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Коноплянській сільській раді»
Прикріплені файли:

 

 

 

 

Фото без опису УКРАЇНА

КОНОПЛЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРЕЗІВСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 РІШЕННЯ

 

Про внесення змін до місцевої програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Коноплянській сільській раді»

 

 

           Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою посилення соціального захисту сімей військовослужбовців, що несуть військову службу, сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Внести зміни в місцеву програму соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Коноплянській сільській раді», затверджену рішенням сесії від 22 грудня 2020р.  № 24 -VIIІ  та викласти її в новій редакції (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                                   Олександр ВОЛОШИН

 

 

 

25 жовтня 2022 року

 

№706-VIII

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                                        рішення Коноплянської сільської ради

25 жовтня 2022 №706 -VIIІ

 

                                                              

Місцева програма соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Коноплянській сільській раді»

 

І.Загальні положення

 

Соціальний захист є основним завданням соціальної політики, що ставить за мету забезпечення прав і гарантій людини у сфері рівня та якості життя.

 Турбота про людей,  які  перебувають у складних  життєвих обставинах – один  з основних  напрямів  державної  політики  у сфері соціального захисту населення.

           Соціальний захист населення – одна з головних функцій держави, яка має виконуватися завжди  і за будь-яких обставин на користь тих громадян, у житті яких виникли проблеми.

 Сфера дії соціального захисту – це особа, сім’я, їхній добробут, і не лише матеріальний, а й соціальний, тобто покращення соціального самопочуття людини, впевненості у своєму майбутньому. 

          Ефективний соціальний захист – це не лише гарантовані державою соціальне забезпечення (пенсії, виплати, доплати) і створена мережа надання соціальних послуг, а й комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні за рахунок коштів сільського бюджету шляхом надання, в доповнення до державного соціального забезпечення, додаткових гарантій соціального захисту жителям  населених  пунктів  сільської ради, забезпечення добробуту та покращення соціального самопочуття кожної людини. Саме на розвиток цих стратегічних завдань, зростання рівня життя, надання в повному обсязі соціальних послуг вразливим категоріям громадян з урахуванням їх реальних

потреб спрямовані соціальні ініціативи. Основним шляхом поліпшення соціальної ситуації на  території  Коноплянської  сільської ради є відповідне формування сільської соціальної підтримки. В сучасних  економічних  умовах  вона  набуває  особливого  значення.

         Програма  розроблена  відповідно  до  Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів війни та гарантії  їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про  основи  соціального  захисту бездомних громадян  і  безпритульних  дітей», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про увічнення Перемоги над нацизмом у Другій світовій війни 1939-1945 років», «Про поховання та похоронну справу», Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.07 № 99 «Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги на поховання деяких категорій осіб, яка зобов’язалася поховати померлого», Постанови Кабінету Міністрів України  від 28 лютого 2011 року № 158 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам» та інших законодавчо-нормативних актів.

 

ПАСПОРТ

місцевої програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Коноплянській сільській раді»

 

  1.  

Ініціатор розроблення програми

Коноплянська сільська рада

  1.  

Розробник програми

Коноплянська сільська рада

  1.  

Співрозробник програми

 

  1.  

Відповідальний виконавець                 програми

Коноплянська сільська рада

  1.  

Учасники програми

Коноплянська сільська рада

  1.  

Термін реалізації програми

2021-2023 роки

  1.  

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні               програми

Бюджет сільської ради

  1.  

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього (тис.грн.),

2350,0    тис. грн.

 

у тому числі:

 

8.1

коштів місцевого бюджету

2350,0    тис. грн.

 

  

II. Проблеми, на розв'язання яких спрямована Програма

 

         Питання соціального захисту та соціального забезпечення незахищених верст населення є надзвичайно актуальними, що зумовлено загальними демографічними процесами та характеристиками рівня життя громадян.

         Створення умов соціальної захищеності населення, можливості для участі в економічній, політичній і соціальних сферах життя суспільства, створення необхідних умов, що дають можливість вести повноцінній спосіб життя, підтримка сімей у похованні близьких (непрацюючих громадянах), матеріальної допомоги соціально-незахищеним верстам населення громади, надання матеріальної допомоги на лікування, пожежу, операції та інші потреби жителям громади  та інше є основною задачею виконавчого комітету сільської ради.

         Соціальний захист громадян, соціально-незахищених верств населення, задоволення соціальних потреб з боку сільської  ради полягає у наданні грошової допомоги.

На території Коноплянської громади проживає 61 чол. учасників бойових дій в зоні АТО; 25 чол. учасника бойових дій в Афганістані; 16 чол. учасників ліквідації на ЧАЕС; 20 чол. дітей – інвалідів; 184 особи - малозабезпечені сім’ї; 148 осіб з багатодітних сімей; 1 сім’я  загиблих учасників ДРА; 1 сім’я  загиблих учасників в зоні АТО, близько 250 внутрішньо-переміщених осіб .

          Незважаючи на те, що держава докладає зусиль по соціальному захисту
осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують допомоги,
залишається ще ряд проблем, які потребують розв’язання на місцевому рівні
.

 

IIІ. Мета Програми

Основною метою Програми є визначення пріоритетів надання соціальних   допомог та послуг найбільш незахищеним верствам населення Коноплянської об’єднаної територіальної громади, які перебувають у складних життєвих обставинах та неспроможні їх самостійно подолати.

 

 

IV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми

 

Через соціальну допомогу виконується функція, яка полягає в тому, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію, вийти з цього стану і не опинитись на узбіччі суспільства. Найбільшу увагу суспільства звернено до проблем старшого покоління, інвалідів, чорнобильців, дітей війни, учасників  бойових  дій, воїнів  Афганістану, багатодітних  сімей, одиноких громадян, дітей-сиріт, онкохворих, одиноко проживаючих  громадян  та інших  категорій населення.

З огляду на умови сьогодення, Програмою визначено  основні пріоритетні напрямки :

  • проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо змін,  нововведень у законодавстві України з питань соціального захисту;
  •  обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян з метою вивчення їх потреб;
          -  надання   матеріальної   допомоги   на   лікування,  реабілітацію в   т.ч.   на   проведення складних хірургічних операцій, лікування онкохворих ;
  • надання матеріальної допомоги особам, які постраждали внаслідок     виникнення  пожежі, стихійного лиха та підтоплень;
  • надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим, непрацездатним,  багатодітним і неповним сім’ям, громадянам похилого віку, ветеранам праці, особам з обмеженими фізичними можливостями, іншим громадянам, які внаслідок недостатнього матеріального забезпечення потребують соціальної підтримки;

 - надання  одноразової  матеріальної  допомоги учасникам       антитерористичної операції, в ДРА; пораненим та травмованим (або одному з членів їх сімей) їх поточному році;

  • невідкладне підвищення рівня соціальної захищеності учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей, громадян, які брали або на даний час беруть   участь в бойових діях через військову агресію Російської Федерації проти України, вирішення питань надання додаткових соціальних гарантій, дієвої допомоги та підтримання в них належного морально-психологічного стану;
  • облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо-переміщених осіб з окупованих територій та територій на яких ведуться бойові дії;  
  • надання одноразової матеріальної допомоги на поховання деяким категоріям громадян у випадках, передбачених законодавством.

Матеріальна допомога надається на підставі заяв громадян та з ініціативи виконавчого комітету сільської ради.

Матеріальна допомога громадянам, передбачена цією Програмою надається у Порядку, який затверджено у Положенні про порядок надання одноразової матеріальної допомоги рішенням сесії сільської ради.

           Щорічно при  формуванні  сільського бюджету  планується  передбачати, виходячи із  реальних фінансових  можливостей, кошти  для забезпечення  виконання заходів  Програми.

           Для  реалізації  Програми  також можливе фінансування за рахунок благодійних внесків, гуманітарної допомоги, інших джерел, не заборонених законодавством.

          Обсяги та джерела фінансування Програми викладені в додатку 1.

          Строк реалізації Програми – 2021 - 2023 роки.

 

V. Напрями діяльності та заходи Програми

 

          З метою реалізації Програми визначено пріоритетні напрями та заходи, а
також відповідальних за дотримання термінів їх виконання, джерела та обсяги
фінансування з розподілом на відповідні періоди (згідно з додатком 2).

 

VІ. Очікувані результати та ефективність Програми

          Очікується, що в результаті реалізації заходів Програми відбудеться покращення матеріального становища та рівень життя найбільш незахищених верств населення.

          Виконання програми сприятиме забезпеченню:

- соціальної та матеріальної підтримки осіб з інвалідністю та ветеранів війни, учасників бойових дій у республіці Афганістан, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, ВПО;

- надання матеріальної допомоги мешканцям сільської ради, які
опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин;

- надання фінансової підтримки малозабезпеченим верствам населення з
числа одиноких пенсіонерів та ветеранів, осіб з інвалідністю, багатодітних сімей
та сімей з дітьми з інвалідністю з метою їх соціальної підтримки;

- надання матеріальної допомоги на поховання осіб, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні.

 

VІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Реалізація Програми забезпечується виконавчим комітетом сільської ради в межах встановленої чинним законодавством компетенції.

 Контроль за цільовим та ефективним використанням коштів,                        спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється постійною комісією з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Інформація про хід виконання Програми розглядається на сесії сільської ради щорічно до 1 березня року, наступного за звітним.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                           Додаток 1 до Програми

 

 

Ресурсне забезпечення  місцевої програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Коноплянській сільській раді»

 

 

Джерела фінансування


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь