Положення про постійну комісію

до  розпорядження  сільського голови

від  “27” вересня 2021 року №87

про постійну  комісію  з  питань  реалізації  державної  регуляторної  політики

на території Коноплянської  сільської  ради

1.Загальні положення

1.1. Постійна  комісія  з  питань  реалізації  державної  регуляторної  політики  на території Коноплянської  сільської  ради (далі – постійна комісія) є дорадчо-консультативним органом, створеним розпорядженням сільського голови з метою приведення регуляторних актів, прийнятих сільською радою, її виконавчим комітетом, сільським головою, у відповідність до вимог ст. 4 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, запровадження демократичних принципів у сфері правового регулювання господарської діяльності у Коноплянської територіальної громади.

1.2. Постійна комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями сільської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови.

1.3.Склад Постійної комісії затверджується розпорядженням сільського голови.

1.4.Це Положення визначає перелік, функціональну спрямованість та ціль роботи даної комісії.

2. Порядок утворення Постійної комісії

2.1.Комісія утворюється розпорядження сільського голови сільської ради.

3. Функції та повноваження Постійної комісії

3.1.Комісія з питань реалізації державної регуляторної політики:

3.1.1.Визначає строки роботи комісії.

3.1.2.Проводить аналіз чинних регуляторних актів органів місцевого самоврядування.

3.1.3.За результатами аналізу складає три переліки нормативно-правових актів:

- які відповідають принципам державної регуляторної політики;

- які не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування;

- які не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують внесення змін.

3.1.4.Подає складені переліки регуляторних актів сільському голові з пропозиціями щодо скасування або внесення змін та доповнень до вказаних регуляторних актів.

3.1.5.Забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акту, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подає до Державної регуляторної Служби України для отримання пропозицій, щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.

4. Порядок роботи Постійної комісії

4.1.Засідання комісії скликається не пізніше, ніж за 3 робочих дні до початку засідання. Порядок денний визначається головою комісії, виходячи з пропозицій членів комісії.

4.2.Засідання комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш як половина її загального складу.

4.3.Засідання комісії веде голова комісії. У разі невиконання ними цієї функції комісія зі свого складу визначає головуючого на засіданні.

4.4.Рішення з питань діяльності комісії приймається більшістю від кількості присутніх членів комісії.

4.5.Член комісії, який бере участь у її засіданні і не згоден з рішенням, прийнятим на засіданні, в тому числі з рішенням щодо включення або не включення регуляторного акта до того або іншого переліку, має право висловити у письмовій формі окрему думку, яка додається до відповідного протоколу засідання комісії.

4.6.Протоколи засідань комісії підписують голова та секретар комісії.

5. Прикінцеві положення

5.1.Всі зміни та доповнення до Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.

Сільський голова                                                                              Олександр ВОЛОШИН