ПОСТАНОВА про підтримку ВПО: нові зміни виплат на проживання

ℹ️ Допомога на проживання для ВПО є одним з найважливіших інструментів підтримки. Це також одна з найбільших за розміром фінансування з державного бюджету програм. На поточний рік на неї передбачено 57 млрд грн, і зараз отримують її понад 2,6 млн осіб. Уряд ухвалив постанову "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб", якою уточнено параметри надання підтримки. Зокрема, для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу, з 01 серпня 2023 року буде автоматично продовжено виплату ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 року.

👉 Виплати допомоги для ВПО, які проживають в Україні, становитимуть 3 тис. грн для осіб з інвалідністю та дітей і 2 тис. грн для інших осіб.

❗️Виплати НЕ продовжуватимуться особам:

• що перебувають за кордоном більше 30 днів підряд без обґрунтованих причин (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
  • повернулися до покинутого місця проживання;
  • відбувають покарання в місцях позбавлення волі чи були засуджені за колабораціонізм.

❗️Нагадуємо, що виплати продовжуватимуться автоматично, і вам не потрібно здійснювати жодних додаткових дій для продовження виплат.

З 01 вересня 2023 року допомога продовжується для осіб, чий майновий стан потребує підтримки, і не продовжується для тих, хто може собі дозволити суттєві витрати без допомоги держави.

❗️Згідно з постановою, виплати припинятимуться для внутрішньо переміщених осіб, які придбали:

• новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, придбаних волонтерами та переданих на потреби оборони країни;
  • земельну ділянку, квартиру, будинок на суму більше 100 тис. грн (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  • іноземну валюту або банківські метали на загальну суму більше 100 тис. грн (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг).

Крім того, мають:

• на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн.;
  • у власності житло, розташоване на інших територіях, ніж ті, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.

Якщо за результатами перевірки виявиться, що вам припинено допомогу, ви отримаєте повідомлення. В разі незгоди ви можете оскаржити таке рішення або надати підтверджуючі документи, щоб продовжувати отримувати виплати.

Також раді повідомити, що тепер внутрішньо переміщеним особам, у яких народились діти після переміщення, надається можливість отримувати допомогу. Це допоможе вирішити проблему з отриманням допомоги на дітей, які народились у ВПО після переміщення.

Довідково.

Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця.

Відтепер особа може дистанційно відмовитись від статусу внутрішньо переміщеної особи, без особистого звернення до органу соціального захисту населення.

❗️Звертаємо увагу, що нові критерії для отримання допомоги не впливають на отриману допомогу до 01 серпня 2023 року.

Більше деталей та уточнення щодо виплат звертайтеся до органів соціального захисту населення у вашому регіоні.