Електронний кабінет особи з інвалідністю

На виконання Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 (зі змінами) (далі – Порядок) та Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 121 (зі змінами), Міністерством соціальної політики України розроблено електронний кабінет особи з інвалідністю (далі – електронний кабінет) як один із інструментів для подання документів особами з інвалідністю, законними представниками дітей з інвалідністю та іншими окремими категоріями населення (далі – громадяни), зокрема, заяв про взяття на облік для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Реєстрація особи з інвалідністю в особистому електронному кабінеті можлива за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/.

Створення електронного кабінету забезпечує:

• доступ громадянам до електронного кабінету за кваліфікованим електронним підписом (далі – КЕП);
  • особам, зареєстрованим в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ), можливість подачі заяв про потребу в забезпеченні  технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР) та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріпленні сканованих копій документів та підписання КЕП;
  • особам, які відсутні в ЦБІ, можливість подачі заяви на первинну реєстрацію в ЦБІ із заповненням стандартної форми реєстрації, прикріпленням сканованих копій необхідних документів та підписом документів КЕП;
  • можливість надсилання громадянам в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР та пакету документів;
  • доступ до інтерактивного каталогу ТЗР з розширеними фільтрами, виробників ТЗР, надавачів соціальних послуг;
  • можливість надсилання інформаційних повідомлень з ЦБІ на електронну скриньку при виникненні подій, про які необхідно повідомити громадян;
  • проведення опитування громадян щодо стану забезпечення ТЗР та оцінки якості наданих послуг.

Зазначені можливості електронного кабінету значно полегшують та прискорюють процедуру забезпечення громадян ТЗР.