КОНОПЛЯНСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Одеська область Березівський район

План екологічного і соціального менеджменту у формі контрольного переліку (ПЕСМ-КП)

Шановні мешканці Коноплянської

об’єднаної територіальної громади!

 

Запрошуємо Вас ознайомитись із Планами екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) за мікропроектом “Створення системи надання соціальних послуг мешканцям Коноплянської об’єднаної територіальної громади” в рамках впровадження Проекту Світового банку "Надання соціальних послуг в громаді", що фінансується за рахунок грантових коштів, наданих Україні Урядом Японії через Японський фонд соціального розвитку.

 

Даний План розроблений з метою визначення та уникнення/пом’якшення можливих негативних екологічних, соціальних впливів, або впливів на здоров’я, які можуть виникати в результаті впровадження мікропроекту, або протягом його впровадження. У разі наявності пропозицій до ПЕСМ просимо надсилати їх контактним особам зазначеним у Плані. Всі пропозиції будуть розглянуті Партнером УФСІ з впровадження мікропроекту та враховані у ПЕСМ за результатом громадських консультацій.

В результаті впровадження мікропроекту задля вдосконалення послуг, що надаються громадою, запровадження додаткових соціальних послуг, що раніше надавалися поза межами громади або не надавалися взагалі, планується створити комунальний заклад  “Центр надання соціальних послуг” Коноплянської об’єднаної територіальної громади.

 

Центр проводитиме соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, що належать до вразливих груп населення, та/або перебувають у складних життєвих обставинах, та потребують сторонньої допомоги, дітям та дорослим з інвалідністю,  сприятиме наданню соціально-побутової допомоги одиноким  непрацездатним громадянам похилого віку та особам з інвалідністю в домашніх умовах. 

   При Центрі надання соціальних послуг планується відкриття двох підрозділів:       

підрозділ соціальних послуг за місцем проживання:  організація надання соціальної послуги догляду вдома, натуральної допомоги особам похилого віку, з інвалідністю, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше ніж чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги - в штаті підрозділу 4 соціальних робітники, із них 2 соціальних робітники працюватимуть при Калинівському та Михалопільському старостатах,  які надаватимуть послуги одиноким особам похилого віку  та одиноким непрацездатним громадянам  за місцем їх проживання.

            При підрозділі соціальних послуг за місцем проживання  для осіб похилого віку  - організація роботи    “Клубу  соціальної активності для літніх людей”,   діяльність якого спрямована  на підтримку  одиноких малозабезпечених людей похилого віку. Це місце, де самотні люди можуть спілкуватись, займатись улюбленою справою, брати участь у  організації роботи майстерні з рукоділля (вишивання, в’язання, плетіння гачком тощо) , а також опановувати нові навички користування ПК у роботі комп’ютерного класу.

 - підрозділ  соціальної роботи (надання соціальних послуг в умовах денного перебування)   - проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, що належать до вразливих груп населення та/або опинилися  в складних життєвих обставинах (соціально-профілактична робота, оцінювання потреб осіб/сім’ї  у соціальних послугах, організація надання їм соціальних послуг шляхом ведення випадку, моніторинг надання соціальних послуг, соціальний супровід,  соціальне супроводження прийомних сімей тощо). В штаті підрозділу - 2 фахівці із соціальної роботи, які проводитимуть  соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, що перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, дітьми та  особам з інвалідністю, та іншими представниками вразливих груп населення громади. В умовах денного перебування –  протягом дня: надання соціальних послуг дітям/особам з інвалідністю, у яких немає медичних протипоказань для перебування в колективі, соціальних послуг  соціальної адаптації, соціальної реабілітації та інших соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності.

При   підрозділі  соціальної   роботи  -  організація  групової та індивідуальної  роботи, а саме, для дітей та осіб з інвалідністю – організація клубу “Джерельце”, що включає:

-        заняття з ручної праці ( майстерня з рукоділля);

-        заняття для побутової адаптації та соціальної реабілітації (освоєння основних навичок  з приготування їжі, підтримання особистої гігієни тощо);

-        збори, семінари, зустрічі для підтримки батьків дітей, осіб з інвалідністю;

-        виставки творчих робіт.

            Для дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах - організація клубу Ровесник:

-        заняття з ручної праці (майстерня з рукоділля);

-        комп’ютерний клас;

-        кабінет соціальної профілактики.

При Центрі надання соціальних послуг планується  організація пункту соціальної взаємодопомоги  “Осередок доброти” - створення банку одягу, взуття, та інших побутових речей, до якого жителі громади безкоштовно передають різний одяг, взуття, іграшки, дитячі коляски, ковдри та інші речі. У подальшому працівники Центру,  за потреби,  віддають їх багатодітним, малозабезпеченим родинам, особам похилого віку та особам з інвалідністю. 

 Заплановано облаштування побутової кімнати для забезпечення життєдіяльності одиноких непрацездатних громадяy - встановлення пральних машин, що   надасть змогу організовувати допомогу  у пранні одиноким особам похилого віку тощо.

Ведення бухгалтерського обліку здійснюватиметься відповідно законодавства. В штатному розписі  Центру буде передбачено  штатну одиницю бухгалтера.

Розміщення “Центру надання соціальних послуг” можливе у приміщенні будівлі Будинку культтури с.Конопляне, частина якого має вільні приміщення, окремий вхід.

Розташування Будинку культури та розміщення цих вільних приміщень дозволяє безперешкодному доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп до будівлі.

Велика прилегла територія навколо будівлі Центру   дає змогу облаштувати місце для відпочинку та дозвілля: очисти територію, улаштувати пішохідну доріжку, встановити лави для відпочинку, облаштувати та встановити дитячий та спортивний майданчики, шахо-шашечну зону.

Оскільки на даний час в ОТГ відсутні соціальні заклади, що надають соціальні послуги населенню,  тому існує проблема неможливості отримання в межах громади ряду соціальних послуг, які можливо надавати значній частині мешканців громади.

Створення “Центру надання соціальних послуг” забезпечить комплексний підхід  у запровадженні соціальних послуг  більшої кількості мешканців громади, надасть можливість охопити  соціальними  послугами громадян  за місцем їх  проживання,  та  охопити всю територію громади.

На території Коноплянської об’єднаної територіальної громади буде створено шість нових соціальних послуг та удосконалено шість діючих соціальних послуг, що передбачає капітальний ремонт частини приміщень Будинку культури та закупівлю обладнання  для облаштування приміщення Центру надання соціальних послуг.

 

План екологічного і соціального менеджменту у формі контрольного переліку (ПЕСМ-КП)

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь