Проект "Надання соціальних послуг в громаді"

Шановні мешканці Коноплянської об’єднаної територіальної громади!

Пропонуємо вам ознайомитись з Планом екологічного та соціального менеджменту (ПЕСМ) за мікропроектом, який впроваджується у нашій громаді за сприяння Українського фонду соціальних інвестицій у рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI», а саме:

мікропроект “Створення системи надання соціальних послуг мешканцям Коноплянської об’єднаної територіальної громади ”.

Даний План розроблений з метою визначення та уникнення/пом’якшення можливих негативних екологічних, соціальних впливів, або впливів на здоров’я, які можуть виникати в результаті впровадження мікропроекту, або протягом його впровадження. У разі наявності пропозицій до ПЕСМ просимо надсилати їх контактним особам зазначеним у Плані. Всі пропозиції будуть розглянуті Партнером УФСІ з впровадження мікропроекту та враховані у ПЕСМ за результатом громадських консультацій.

Бенефіціари мікропроекту: члени сімей, які опинилися в СЖО; одинокі особи похилого віку та одинокі непрацездатні громадяни; особи та діти з інвалідністю; дітисироти; діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням, виховуються в прийомній сім’ї; багатодітні сім’ї; учасники АТО (всього 447 осіб). В рамках реалізації мікропроекту планується створити 6 нових соціальних послуг: соціальна адаптація, соціальна реабілітація, посередництво, натуральна допомога, соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, супровід під час інклюзивного навчання; удосконалити 6 існуючих соціальних послуг: консультування, соціальний супровід сімей , які опинилися в складних життєвих обставинах, соціальна профілактика, кризове та екстрене втручання, представництво інтересів, догляд вдома; створити 8 нових робочих місць. При Центрі надання соціальних послуг планується відкриття двох підрозділів: - підрозділ соціальних послуг за місцем проживання: організація надання послуги догляду вдома, натуральної допомоги особам похилого віку, з інвалідністю, хворим тощо; - підрозділ соціальної роботи: проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, що належать до вразливих груп населення та/або опинилися в СЖО. Для надання "натуральної допомоги" буде організовано роботу пункту соціальної взаємодопомоги "Осередок доброти" – створення банку одягу, взуття та інших побутових речей, облаштування побутової кімнати (встановлення пральних машин). У рамках надання послуг "соціальна адаптація" та "соціальна реабілітація" організація роботи "Клубу соціальної активності для літніх людей", клубу "Ровесник" та клубу "Джерельце" для дітей, майстерні з рукоділля, робота комп’ютерного класу.

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI» впроваджується на кошти уряду Японії через Японський фонд соціального розвитку.