Столітня історія ради… І етап

Дата: 30.09.2019 12:53

Початок створення Коноплянської сільської ради припадає на 1919 рік, коли було утворено виконавчий комітет Коноплянської сільської ради робітничих, селянських і солдатських депутатів Євгенівської волості Тираспільського повіту Одеської губернії.

Дуже часто гості Коноплянської сільської ради цікавляться походженням назви «Конопляне». Чому саме таке ім’я носить центр нашої громади та відповідно й сільська рада? З другої половини XIX ст. землі району активно заселяють німці-колоністи, на місці де зараз розташоване с. Конопляне, було засноване село з гарною назвою Розенфельд – в перекладі з німецької Трояндове поле. Німці, що тут проживали, займалися вирощуванням промислової коноплі для виробництва тканин. На родючих українських полях конопля давала гарний врожай, її збирали, обробляли, пакували та готову сировину відправляли до Німеччини. Вже з тих часів, місцеві жителі почали називати село Розенфельд - Конопляне (навіть на географічних картах кінця ХІХ ст. вказується дві назви). Після завершення Другої світової війни назва села змінилася остаточно.

Окрім німецького поселення Розенфельд, в 1919 році, до складу Коноплянської сільської ради входили села – Ней –Лібенталь (Вовкове), Александерфельд (Курсакове), Ней-Кандель (Богунове), Фріденфельд (Силівка), Феліксдорф (Богунове), Ней-Гейм (Шаровка, нині – Шерове), Шедерове (Люботаївка), Тарасівка, Миколаївка, Ново-Миколаївка, Євгенівка.

З 1939 року – виконавчий комітет змінив назву на виконком Коноплянської сільської ради Янівського району Одеської області. Поступово зникають німецькі назви населених пунктів. Починається новий, складний та трагічний етап життя не лише Коноплянської сільської ради, а й всієї України – воєнний . . .