Одеська ОДА: боротьба з «сірими» зарплатами: до роботодавців можуть прийти без попередження
В Україні проводиться перевірка всіх роботодавців на предмет належного оформлення працівників. Перевірка здійснюється в рамках боротьби з «сірими» зарплатами. Про це повідомили в прес-службі ДПС.
Протягом тижня після початку перевірки, яка стартувала 1 липня, тобто станом на 5 липня 2021 року, було виявлено 336 найманих працівників без належного оформлення. Протягом того ж тижня 158 тисяч співробітників були оформлені офіційно.
На думку заступника голови Одеської облдержадміністрації Костянтина Гоя, головним завданням держави, відповідно до затвердженої стратегії соціально-економічного розвитку України, є підвищення рівня життя громадян нашої країни.
«Найважливіша складова в його досягненні – рівень заробітної плати кожного громадянина. Держава не може і не повинна миритися з «сірою» зарплатнею або частково в конвертах. Більш того, зобов'язана вживати всіх необхідних заходів з недопущення подібного "хабарництва" між роботодавцем і працівником. Адже фактично, роботодавець платить хабар співробітникові з метою зменшення своїх витрат і отримання більшого прибутку. Співробітник, як результат, отримує меншу пенсію та слабке зростання (або відсутність) якості одержуваних їм послуг від держави: адміністративних, медичних, освітніх, інфраструктурних в кожній окремій громаді тощо» - Костянтин Гой.
Заступник голови Одеської ОДА відзначає, що на сьогодні не є секретом той факт, що основним джерелом доходів бюджетів громад, є податок з доходів фізичних осіб, який безпосередньо залежить від рівня офіційної заробітної плати їх жителів.
«То ж якщо є бажання спокійно працювати та жити в процвітаючій країні, необхідно дотримуватись діючих правил (Законів). В іншому випадку, на мою думку, підприємства, у яких середній рівень зарплатні нижчий мінімального, хай чекають на «гостей» та скаржаться на погане життя...» - додав заступник голови Одеської ОДА Костянтин Гой.
Нагадаємо, середня зарплата, яку роботодавці готові платити українцям, становить 13,5 тис. грн. Мінімальну зарплату в Україні з 1 січня 2021 року підвищено до 6 тис. грн.