Як працюють заклади торгівлі громади: Калинівський старостинський округ
Калинівський старостинський округ – сьогодні ми побували в семи закладах торгівлі: подивилися санітарний стан об'єктів, чи офіційно працевлаштовані працівники, ознайомилися з цінами на продукти харчування.
Санітарний стан об’єктів торгівлі, за малим виключенням, вкрай незадовільний – прилегла територія деяких заросла бур’янами, в приміщеннях відсутнє прибирання, товар хаотично заставлений, не дотримуються вимоги щодо відокремлення продуктів харчування від інших товарів.
Звертаємося до підприємців, що працюють у найвіддаленішому окрузі громади: не нехтуйте елементарними санітарними правилами та не наражайте на небезпеку здоров'я і життя мешканців!
За деякий час ми повернемося до повторного огляду, але критерії оцінки вже будуть іншими. Сподіваємося, що господарі закладів торгівлі наведуть санітарний стан так швидко, як миттєво спрацьовує “сарафанне радіо” в селі, бо поки ми доїхали з Джугастрового – в Калинівці двері магазинів вже були зачинені.
Щодо цін: хліб білий -16-18 грн., крупа ячнєва – 14-17 грн.кг, цукор – 28-33 грн.кг, борошно – 18-23 грн.кг, вода мінеральна 1.5 л – 14-19 грн., то вони на рівні цін по громаді.
Наразі триває пора заготівель на зиму, і затребуваним є цукор, але його недостатньо на прилавках. Підвищення цін на ринку вплинуло на поставку цього товару в села громади.