Одеська ОДА: в Одеській ОДА вручили нагороди з нагоди дня усиновлення

Дата: 08.10.2021 14:15

Усиновлення відноситься до пріоритетної форми сімейного виховання, разом з усиновленням існують ще 3 форми сімейного виховання такі як: опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

30 вересня в день Християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в Україні святкують День Усиновлення. В цей день вшановують батьків усиновлювачів, прийомних батьків, батьків вихователів, опікунів та піклувальників, які народили своїх дітей серцем. Також вшановують працівників служб у справах дітей та працівників соціальної роботи.

Сьогодні в Одеському регіоні функціонують 52 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 373 дитини та 189 прийомних сімей в яких виховуються 358 дітей. Станом на жовтень кількість кандидатів в усиновлювачі в регіоні становить 106 осіб. З початку 2021 року на обліку з усиновлення перебувають 1229 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вже 109 дітей було усиновлено, з них громадянами України – 71 дитина, іноземними громадянами – 38 дітей.

«На сьогодні загальна кількість дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Одеській області 5121, з них сімейними формами виховання було охоплено 4497 дітей. Одним із пріоритетних напрямків роботи в регіоні є підвищення рівня влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї та усиновлення. На разі під опікою, піклуванням громадян перебуває всього 3766 дітей. З початку 2021 року під опіку, піклування громадян влаштовано 314 дітей» - зазначив І-й заступник голови Одеської ОДА Борис Волошенков.