Словаччина офіційно передала Україні головування в стратегії ЄС для Дунайського регіону
27 жовтня під час X щорічного форуму країн-учасниць Стратегії ЄС для Дунайського регіону Словаччина офіційно передала головування в Стратегії Україні. Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка буде головувати в Стратегії ЄС для Дунайського регіону.
Про це повідомила, перебуваючи з робочим візитом в Одеській області, Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішина.
За її словами – пріоритетами головування України (з листопада 2021 по листопад 2022 року) визначено: сталий розвиток Дунайського регіону: декарбонізація та трансформація економіки та розвиток людського капіталу та ринків праці.
«Оскільки одним із найбільших джерел забруднення та викидів парникових газів є автомобільний транспорт, ми плануємо зосередити увагу на збільшенні частки сталих видів транспорту, таких як залізничний і внутрішній водний; розвиток мультимодальних та інтермодальних перевезень вантажів; розширення міжнародної транспортної мережі TEN-T на сусідні країни (не члени ЄС) та розвиток транскордонної інфраструктури. У результаті це допоможе зменшити негативний вплив наслідків зміни клімату та прискорити перехід до «зеленої» економіки, що також відповідає цілям Європейського зеленого курсу» – зазначила Ольга Стефанішина.
До того ж, додала Віце-прем’єр-міністр, на тлі світової економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, на території країн Дунайського регіону виникла нагальна потреба у скороченні диспропорції у розвитку ринку праці та підвищенні рівня зайнятості населення.
«Україна зосередиться на вирішенні цієї проблеми в рамках ініціативи та сприятиме подоланню наслідків кризи» – відзначила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішина.
Довідково:
Дунайська стратегія – це платформа, що передбачає співпрацю 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники співпрацюють у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, освіти, безпеки, туризму та підтримки конкурентоспроможності підприємств.