Програма EGAP обрала 5 громад Одеської області для впровадження цифрових технологій

Дата: 09.11.2021 09:21

Цього літа Програма EGAP оголосила конкурс для впровадження цифрових технологій у 5-ти цільових областях України: Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській та Одеській. На Одещині переможцями конкурсу стали 5 громад:

— Біляївська;
— Саф’янівська;
— Суворовська;
— Ренійська;
— Чорноморська.

До цього Програма EGAP вже надавала методичну та практичну допомогу у впровадженні цифрових інструментів Кароліно-Бугазькій, Кілійській та Шабівській територіальним громадам.

Співпраця з громадами відбуватиметься за наступними напрямками:

— розробка цифрових стратегій та планів щодо їх реалізації;
— підключення інструментів задля ефективної взаємодії місцевої влади та громадян — чат-боту СВОЇ, конструктора сайтів громад;
— впровадження інструментів електронної демократії — Відкрите місто, Громадський бюджет, Консультації із громадськістю, Місцеві петиції;
— запуск електронних щоденників та журналів у школах;
— проведення навчання для підвищення цифрової грамотності працівників органів місцевого самоврядування;
— впровадження інструментів для підвищення якості роботи ЦНАП — електронних кол-центрів, «мобільних валіз» для надання послуг маломобільним групам, системи електронної черги тощо.

Довідково: Програма EGAP виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією. Програма активно співпрацює з Одеською ОДА та громадами з 2015 року. За підтримки Програми EGAP впроваджуються сучасні цифрові сервіси як на обласному рівні, так і у територіальних громадах.