Одеська ОДА: ПАТ «Одеський припортовий завод» збільшить обсяги виробництва кисню для медичних закладів області
Вчора, на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, рекомендовано ПАТ «Одеський припортовий завод» збільшити обсяги виробництва кисню.
«Припортовий завод має установку розподілу повітря, яка щодобово, 7 днів на тиждень, видає 6 тонн рідкого кисню і за погодженим графіком з Департаментом охорони здоров’я обласної адміністрації ми відвантажуємо цей кисень. Ми не плануємо зупиняти її роботу, і в такому режимі вона працюватиме стільки, скільки буде потрібен медичний кисень. Але ця установка запроектована із резервним блоком. Тому, з урахуванням тієї критичної ситуації, в якій опинилась не тільки Одеська область, ми короткочасно запустимо і цей резервний блок. Це – ненормальний режим роботи для цієї установки, але ситуація вимагає таких критичних рішень! Завтра ми розпочнемо запуск цієї установки, для якого нам знадобиться 48 годин. Тому виходячи з цього, вже у п’ятницю ми плануємо отримати збільшений обсяг медичного кисню» – зазначив на засіданні головний інженер ПАТ «Одеський припортовий завод» Сергій Журавльов.
Як повідомлялося раніше, підприємство виробляє щоденно 6 тонн кисню, який постачається у медичні заклади регіону, для застосування в лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Через загострення пандемії в регіоні, керівництвом області прийнято рішення невідкладно збільшити обсяги виробництва кисню, що дозволить вирішити питання його відсутності, в потрібній кількості, в медичних закладах Одеської області.
За рішенням комісії ТЕБ та НС, ПАТ «ОПЗ» рекомендовано найближчим часом виробляти щоденно 12 тонн кисню, що вдвічі більше аніж раніше. Також, буде забезпечено відвантаження медичного кисню за оновленим графіком, виключно для потреб медичних закладів охорони здоров’я Одеської області.
«Необхідно оновити графік відвантаження медичного кисню за діючими договорами, в листопаді 2021 року, з урахуванням залучення додаткових потужностей та довести його до відома постачальників та виробників. А для безперебійної роботи закладів охорони здоров’я області забезпечити транспортом та організувати своєчасну доставку медичного кисню до закладів, що призначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Також необхідно утворити добовий резерв медичного кисню у кількості 20 тонн, залучивши кошти резервного фонду обласного бюджету» – сказав на засіданні ТЕБ голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.