Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС: про обсерваторію на горі Піп Іван

Дата: 02.12.2021 12:05

????????????????#EUкраїна #ЦеЄвроінтеграція #Інтегруємось

Побудована наприкінці 1930-х років поляками, за декілька років захоплена радянськими військами, потім угорськими, потім знову радянськими – обсерваторія на горі Піп Іван переходила з рук у руки, а військові проводили в ній більше часу, ніж науковці. Після Другої світової війни, за Радянського Союзу, обсерваторія була остаточно покинута. І руйнувалася аж до першої декади XXI століття, поки не внесли проєкт її відбудови до «Дорожньої карти співробітництва України-Польщі».

З того часу обсерваторія, що розташована на висоті 2028 метрів над рівнем моря у важкодоступній гірській місцевості, де майже постійно дмуть вітри, почала повертатися до життя. Розбудова обсерваторії здійснюється за підтримки Європейського Союзу – як частина міжнародного наукового простору. З 2017 року тут постійно працює рятувальна станція. А за декілька років має з’явитися міжнародний науковий центр: навчальна пошуково-рятувальна база, обсерваторія та метеостанція.

Її неофіційна назва – «Білий слон», через те, що взимку занесена снігом будівля на вершині вражає своєю масивністю.

Зокрема, «Білий слон» важливий також, як частина загальноєвропейської культурної спадщини. Як символ того, що культура здатна відроджуватися після воєн і забуття.

І невдовзі відбудована найвища споруда України, де постійно жили і працювали люди, стане ще одним простором європейської співпраці та розвитку.

Це – євроінтеграція!

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Уряду України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут https://association4u.in.ua/

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Association4U