Дата: 09.12.2021 08:42

Від  07 грудня Державна комісія ТЕБ І НС внесла територію Одеської області до «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Звертаємо увагу, що з 06 грудня 2021 року діють НОВІ правила та обмеження для територій з «жовтим» рівнем, а саме заборонено:

-робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників;

-проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;

-робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;

-робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;

-робота спортзалів, басейнів;

-діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;

-міжобласні та міжнародні перевезення.

Додані нові норми й для зеленого рівня. Зокрема, додалась заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу.

Ця норма також буде чинна і на жовтому рівні. Тобто, якщо регіон перебуває на жовтому рівні, то громадський транспорт у конкретному населеному пункті має дотримуватись саме таких правил перевезень.

?Обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

-«жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);

-«зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);

-Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);

-іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);

-негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години).

-сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).