Культура без бар'єрів
Відвідати музей, концерт, кінотеатр, прочитати книжку – думаю, очевидно, що ці нематеріальні цінності мають бути доступними для всіх українців. Незалежно від того, скільки їм років і в якому вони фізичному стані, мають маленьку дитину у візочку чи проблеми із зором або слухом.
Саме про це – напрям нашої роботи «Культура без бар’єрів». І ось що нового в ньому за рік:
Із червня острів Хортиця – перший у країні безбар'єрний туристичний об'єкт, створений із турботою та повагою до потреб кожної людини. Тамтешні маршрути комфортні, незалежно від того, йдете ви на підборах, за руку з дитиною чи користуєтеся кріслом колісним.
У грудні відчинив двері оновлений Музей Пінзеля у Львові. Тепер тут можна користуватися підйомником, взяти аудіогід, щоб вивчати роботи Йогана Георга Пінзеля на слух; читати описи на дотик та навіть торкатися скульптур, які спеціально для цього видрукувані на 3D-принтері.
У серпні під гаслом безбар'єрності відбулася Міжнародна виставка фотомистецтва PHOTO KYIV. У фокусі фотохудожників були інклюзивність, різноманіття, потреба у створенні простору, комфортного для всіх.
«Безбар’єрні історії, які надихають» – документальний мінісеріал із такою назвою ви легко знайдете на YouTube. Це розповіді про людей, які руйнують бар’єри – у власному житті, у бізнесі, відкривають нові можливості для себе й тих, хто навколо: https://bit.ly/3mC2khQ. До речі, анонсую вихід наступних 10 серій, стежте за новинами. Я дуже хочу, щоб про цих неймовірних українців дізналося якомога більше співвітчизників.
Це лише декілька прикладів того, як культура може ставати безбар’єрною. Наступного року їх буде більше. І може бути ще більше, якщо ви до цього долучитеся, створюючи свої безбар’єрні історії, які надихають.