Тетяна Ломакіна: про безбар'єрність

Дата: 06.01.2022 09:06

Радник - Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна:

Про конкретні кроки, які вже зроблено для реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору говорили вчора на оновленому телеканалі РАДА.

Зокрема, обговорили актуальність нового законопроєкту щодо працевлаштування людей з інвалідністю, над яким зараз працює робоча група. Також зупинились на розробці комплексного підходу щодо надання всіх видів доступної реабілітаційної допомоги, який передбачає обов’язковий перехід на МКФ (Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я). Окремо поговорили про інклюзивну освіту та її переваги, що спрямовані на сильні якості, здібності та інтереси дітей.

Обговорили досвід міст Маріуполя, Славутича таУжгорода, які розробили місцеві Стратегії безбар‘єрності, та наскільки важлива зацікавленість міського голови і громади в таких позитивних перетвореннях.

Не залишили поза увагою і останній наш продукт – серіал «Безбар’єрна грамотність», який знайомить глядача з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій та показує, що безбар’єрність стосується всіх, і що безбар’єрність - наша спільна справа.