ЄС заощадив 29 млрд євро цього літа завдяки сонячній енергетиці

Дата: 20.09.2022 09:02

У спекотні місяці, з травня по серпень, потужності сонячної енергетики ЄС згенерували рекордні 12% усієї електроенергії в ЄС - порівняно з 9% минулого літа.

Якби не така потужна генерація СЕС за останні чотири місяці, ЄС довелося б закупити 20 млрд м3 газу, витративши близько 29 млрд євро. Такі результати аналізу наводять експерти «Ember».

Зокрема, встановлені з 2021 року нові потужності СЕС дозволили уникнути імпорту газу на суму 6 млрд євро.

До прикладу, у Нідерландах цього літа майже чверть електроенергії вироблялася за рахунок сонячної енергії (23%), що є найвищим показником у ЄС.

Загалом, рекорди у розвитку сонячної енергетики зафіксовано у 18 з 27 країн ЄС. Найбільше зростання з 2018 року було у Польщі, яка збільшила сонячну генерацію у 26 разів.

У плані Європейської комісії «REPowerEU» передбачено подвоєння потужностей сонячної енергетики до 2025 року в рамках досягнення оновленої мети - 45% відновлюваних джерел енергії у 2030 році.

Деталі: https://saee.gov.ua/uk/news/4444