Можливості сонячної енергії: що далі?
Невичерпні можливості сонячної енергії не дають спокою винахідникам та інженерам. І для того, щоб мати змогу безперервно користуватися цією, здавалося б, легкодоступною енергією, вони розробляють майже фантастичні ідеї.
Так, 26-річний інженер-новатор і колишній співробітник SpaceX Бен Новак запропонував метод вироблення сонячної енергії вночі. Для цього треба встановити на Міжнародній космічній станції (МКС) спеціальну установку, що включає великі дзеркала та коліматор. Вона працюватиме як орбітальний сонячний відбивач, тобто пристрій, який відбиває сонячне світло на Землю під час руху орбітою в космосі.
Але є й проблеми. Наприклад, неконтрольована кількість перенаправленого світла може зашкодити рослинам, тваринам та комахам. Або якщо всю установку потрібно перевезти в космос на нове місце, вартість таких операцій величезна.
Бен Новак наполегливо працює над розв'язанням проблем, пов’язаних з втіленням його ідеї, бо щиро переконаний: його коліматорні плитки можуть закрити заводи, що працюють на викопному паливі, та знизити ціни на сонячну енергію більш ніж у 90 разів.
А поки амбітна ціль пана Новака в процесі оптимізації та здешевлення, Китай для цілодобового отримання сонячної енергії просто запустить на орбіту сонячні панелі. Хоча на практиці, як кажуть в компанії, яка наважилась на таке новаторство, все не так просто. Модель передачі космічної сонячної енергії дослідники з Університету Сидянь бачать таку: вловити сонячне світло високо над землею, перетворити його в мікрохвильові промені та доставити на приймальну станцію на Землі, яка перетворить енергію в електрику. Щоправда, досі не продемонстровано жодної робочої системи.
Тому набираємось терпіння. День, коли наполегливі науковці все ж таки «переможуть темряву» колись таки настане. Зрештою польоти в космос колись теж були за межею сприйняття.