Зміни в порядку призначення житлових субсидій

Дата: 30.09.2022 10:32

З 1 грудня повноваження про призначення , нарахування і виплати житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг переходить від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.

Станом на сьогодні у Березівському районі ( Іванівський,

Миколаївський, Ширяєвський та Березівський відділи) житловою субсидією користуються майже 6 тисяч домогосподарств.

Субсидію можуть отримати громадяни України або ж іноземці та особи

без громадянства, які на законних підставах перебувають на території нашої країни.

Таку субсидію призначають з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується так:

– на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

– на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

УВАГА, за внесеними змінами, зважаючи на переміщення людей в нашій країні, відтепер не враховується до середньомісячного сукупного доходу громадянам при розрахунку житлової субсидії:

– допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам;

– компенсація для покриття понесених витрат , пов’язаних з

розміщенням в своєму житловому приміщенні внутрішньо

переміщених осіб за програмою «Прихисток».

Переглянуті критерії надання житлових субсидій особам, яким

надається допомога по частковому безробіттю, а також людям, які втратили роботу в період воєнного стану, передбачивши можливість призначення субсидій з урахуванням фактично отриманих доходів у розмірі допомоги по безробіттю.

Також передбачено надання права на отримання житлової субсидії особам які:

– мають у власності декілька житлових приміщень або будинків, право власності на які набуто шляхом успадкування;

– належать до складу домогосподарства і перебувають за кордоном у період дії воєнного стану;

– мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, яка утворилась у період дії воєнного стану.

До 30 листопада 2022 року заяву можна подати до управління

соціального захисту населення Березівської районної державної

(військової) адміністрації лише в електронній формі через офіційний веб-

сайт Мінсоцполітики за зареєстрованим задекларованим місцем проживання ( орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання)

З 1 грудня 2022 року ці заяви прийматимуть органи Пенсійного

фонду України, у тому числі у разі надіслання їх поштою або в

електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України , мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами порталу «Дія») незалежно від місця проживання.

Також заяви з необхідними документами для призначення субсидії

у будь-який час приймають у сільських, селищних, міських радах

територіальної громади або військової адміністрації та ЦНАПах за

зареєстрованим задекларованим місцем проживання ( орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання), які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження уповноваженому органу ( з 1 грудня 2022 р- органам Пенсійного фонду України).

Упродовж жовтня-листопада поточного року управлінням

соціального захисту населення буде проведено масовий автоматичний перерахунок субсидій на опалювальний період.

Після цього упродовж грудня 2022 року – березня 2023 року всі особові справи ( діючі, та не діючі, накопичені за останні п’ять років) про одержувачів житлових субсидій будуть передані органам Пенсійного фонду України.