Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: розвінчуємо три російських міфи про газ

Дата: 03.10.2022 08:42

Європа замерзне та почне бунтувати? Розвінчуємо російські міфи про газ

Енергетичний шантаж (https://t.me/spravdi/16729) – традиційна для росії практика міжнародних відносин.

Пропагандисти вкотре намагаються залякати європейців брехнею про «зимовий апокаліпсис».

Чи є обґрунтованими їхні прогнози, розбирався Центр стратегічних комунікацій:

? «Європа замерзне без російського газу»

? Європейці втілюють план економії енергоресурсів та скорочують споживання газу на 15%. Крім цього, станом на 31 серпня газосховища ЄС були заповнені на 80%.

? «Через зростання тарифів європейці бунтуватимуть»

? Протестні настрої дійсно присутні, однак у ЄС всіляко пом’якшують ситуацію. Наприклад, знижують податок на додану вартість на споживання газу та фінансують програми підтримки домогосподарств. Більшіть громадян ЄС підтримують розрив відносин із рф і введення санкцій проти країни-агресора.

? «росія не втратить нічого, якщо Європа відмовиться від її газу»

? Європа була ключовим ринком збуту російських енергоресурсів. Втративши європейський ринок, рф втрачатиме десятки мільярдів доларів щороку.

? Детальніше – у матеріалі (https://spravdi.gov.ua/gazova-zbroya-putina-fejky-ta.../)на сайті Центру стратегічних комунікацій.