Як зробити смартфон енергоефективним?

Дата: 18.10.2022 16:30

Енергоефективність стосується не лише споживання енергії вдома, на підприємстві, в офісі, а навіть власного смартфона.

Значення енергоощадного режиму у цьому випадку життєвоважливе, адже дасть змогу Вам довше залишатися на зв’язку, особливо у критичних ситуаціях.

Тож, запам’ятовуємо і користуємося такими рекомендаціями, наданими Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України:

- Тримайте зарядженими повербанки.

- Увімкніть режим енергозбереження. Ярлик із цією функцією розташований на панелі швидких налаштувань, а також у налаштуваннях (Батарея, Живлення тощо).

- Якомога рідше вмикайте екран та встановіть енергоефективні налаштування екрану:

- увімкніть стандартну плавність дисплею замість високої, якщо у смартфоні є відповідне налаштування

- встановіть енергоефективні «шпалери»: чорний фон для OLED/AMOLED-дисплея, світлий – для IPS;

- вимкніть автообертання екрану.

- Знайдіть і вимкніть програми, які споживають найбільше енергії за допомогою фонової активності. Дізнатися рівень енергоспоживання додатків можна, перейшовши в Налаштування → Батарея → Використання батареї.

-Вимкніть автозавантаження, автооновлення та синхронізацію застосунків, особливо якщо у вас підключено кілька акаунтів (в режимі енергозбереження ця функція має працювати автоматично):

Android → налаштування → акаунти та синхронізація,

iOS → налаштування → App Store → Оновлення програм.

-Обмежте кількість додатків у «несплячому» режимі, залиште тільки ті, від яких залежить ваше життя: месенджер, дзвінки, застосунок «Повітряна тривога»:

Android → ліва сенсорна клавіша → змахніть непотрібні додатки,

iOS → проведіть пальцем угору від нижнього краю екрана, доки не з’явиться Перемикач програм, або двічі натиснувши на кнопку «Початок» → змахніть угору екран попереднього перегляду програми, щоб закрити її.

- Вимкніть розпізнавання голосових команд

Android → Google Now → налаштування → Голосовий пошук → Розпізнання «О’кей, Google»,

iOS → налаштування → Siri та пошук або Siri та диктування.

- Вимкніть вібрацію

- Вимкніть зайві комунікації: GPS, Bluetooth.

- Відмовтесь від перегляду відео та ігор на смартфоні.

Якщо ситуація з живленням критична:

- Увімкніть режим “екстрена економія енергії”

- Переведіть смартфон у режим польоту, якщо є альтернативний зв?язок

- Домовтесь із близькими про час виходу на зв’язок, домовляйтесь заздалегідь про час і місце зустрічей, якщо не вийде відновити зв’язок.

- Тримайте завжди при собі виписані усі важливі номери телефонів.