Заощадь собі - допоможи країні!

Дата: 20.10.2022 08:37

?? Зараз кожен з нас намагається бути корисними Україні та зробити свій внесок у Перемогу. Коли ворог прицільно руйнує українську енергетичну інфраструктуру, один з найпростіших способів допомогти країні – економно споживати електроенергію.

? Як це зробити зусиллями власної родини?

? На прикладі типової 2-кімнатної квартири, в якій мешкає родина з двома дітьми, ми проаналізували, як в середньому розподіляється добове споживання електроенергії між функціональними електроприладами. Розрахунки показують, що найбільше протягом доби споживачі витрачають електроенергії на додатковий обігрів приміщення та роботу бойлера, а також кухонні прилади.

? Розробіть для своєї родини власну методику економії енергоспоживання на цей опалювальний період – так, як буде зручно саме вам. Але щоб це було відчутно для всієї енергосистеми, яка потерпає від російських ворожих обстрілів.

? І, будь ласка, не використовуйте під час ранкових і вечірніх годин пікового навантаження (з 6:00 до 9:00 та з 17:00 до 23:00) найбільш енергоємні електроприбори: пральну та посудомийну машину, пилосос, обігрівач, кондиціонер, електродуховку тощо.

? Подальший аналіз типового добового енергоспоживання – у наших нових публікаціях.

? Довідково: У розрахунках ми виходили з того, що квартира з чотирма мешканцями має площу близько 50-55 кв. м. Це типовий панельний будинок, збудований у 1990-х. Помешкання обладнане відносно сучасними енергозберігаючими електроприладами, світлодіодним освітленням. Сім’я, що мешкає у таких умовах, щомісяця споживає або близько 300 кВт-год, якщо користується лише центральним опаленням та підігрівом води, або близько 600 кВт-год електроенергії – якщо користується бойлером та додатковим обігрівом (кондиціонер/ обігрівач).