Дата: 28.10.2022 08:58

?85 років тому в урочищі Сандармох у росії розстріляли кращих представників української культурної, наукової та політичної еліти — тих, кого називають «розстріляним Відродженням»

Ця кривава подія стала одним із сумних символів Великого терору, організованого та здійсненого більшовицьким режимом.

З 27 жовтня до 4 листопада 1937 року за наказом з кремля було розстріляно найбільшу групу в’язнів — 1111 осіб. Серед них 290 українців: всі, як зазначали у «розстрільних списках», — «українські буржуазні націоналісти».

За кілька днів тут загинули Микола Зеров, Лесь Курбас, Микола Куліш, Валер’ян Підмогильний, Валер’ян Поліщук, Павло Пилипович, вчені, політичні й державні діячі Володимир Чехівський, Степан Рудницький, Матвій Яворський і багато інших українських інтелектуалів.