Уряд спрямував понад 34,5 млн грн на компенсацію громадам комунальних витрат за безкоштовне розміщення ВПО

Дата: 07.11.2022 10:51

З резервного фонду Держбюджету спрямовано понад 34,1 млн на відшкодування комунальних витрат за липень громадам, які безкоштовно прихистили внутрішніх переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Відповідне розпорядження Уряд схвалив на засіданні 4 листопада.

💬 «Від самого початку збройної агресії рф українські громади не залишаються байдужими безкоштовно надають прихисток вимушеним переселенцям у своїх комунальних закладах. Зокрема, у липні було залучено близько 6,2 тисяч закладів комунальної та державної форм власності та надано прихисток понад 97,6 тисячам громадянам. Загалом, за вісім місяців війни, у громадах по всій Україні було розміщено близько 1,6 млн вимушених переселенців», — зазначив в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

Зазначимо, що від початку війни, громадами було організовано у будівлях державної, комунальної та приватної власності понад 163 тисячі місць для проживання ВПО.

✔ Проєкт розпорядження розроблений на основі узагальненої Мінрегіоном інформації, отриманої від обласних військових адміністрацій та профільних міністерств. Компенсація спрямовується на покриття витрат за воду, світло, газ, вивезення сміття, а також купівлю дров, пелет і вугілля.