Чому не можна спалювати рештки сухої трави?

Дата: 25.04.2023 08:53

🔴 ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА: чому не можна спалювати рештки сухої трави

🔴 Основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор. Втім, не зважаючи на постійні застереження ДСНС, підпали в екосистемах з настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду набувають масового характеру.

🔴 Випалювання сухої трави збіднює видовий склад рослинності і тваринного світу. Скрізь, де згоріла трава, вже не буде колишнього різнотрав’я, а звільнену територію захоплять бур’яни. А в окремих випадках — коли вогонь, запалений чиєюсь безвідповідальною рукою, досягає людських помешкань – мова йде і про людські життя.

🔴 Самовільне випалювання сухої рослинності заборонено законодавством і згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпередбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 до 6 120 гривень.