«Доступні ліки»

Дата: 10.05.2023 08:56

💊 Кожен мешканець Одещини та внутрішньо переміщені особи можуть скористатися програмою реімбурсації «Доступні ліки» та отримати призначений лікарем препарат безоплатно або з частковою оплатою. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря – отримати електронний рецепт і з ним піти до найближчої аптеки, яка працює з НСЗУ Національна служба здоров'я України.

🏥 Аптека, яка заключила договір з НСЗУ та працює із програмою реімбурсації «Доступні ліки», при вході має наліпку «Тут є “Доступні ліки”», «Договір з НСЗУ». Ті аптеки, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».

ℹ️ Інформацію щодо найближчої аптеки ви можете дізнатися, зателефонувавши за номером телефону гарячої лінії НСЗУ 16-77 або переглянувши на сайті НСЗУ у розділі "Е-дані" (https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map).

Наразі українці можуть отримати безоплатно або з невеликою доплатою 486 лікарських засобів за 8-ма напрямками:

➰ серцево-судинні захворювання;

➰ бронхіальна астма;

➰ цукровий та нецукровий діабет;

➰ розлади психіки та поведінки;

➰ епілепсія;

➰ хвороба Паркінсона;

➰ ХОЗЛ;

➰ потреба в імуносупресії.

📞 Радимо попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є потрібний вам лікарський засіб в наявності.

❗️ Нагадуємо, згідно нових вимог Державних будівельних норм, які оприлюднила Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, всі аптеки та їх підрозділи незалежно від форми власності мають забезпечити безбар’єрний доступ для маломобільних груп населення.

✅ Більшість аптек Одеського регіону облаштовані засобами доступності, зокрема пандусами, світло-звуковими датчиками, інформаційними стендами та наліпками шрифтом Брайля тощо. Решта аптек області працюють над доукомплектуванням, щоб забезпечити безбар’єрний доступ.