Радіодиктант національної єдності-2023

Дата: 27.10.2023 10:34

27 жовтня об 11:00

Запрошуємо всіх українців і тих, хто знає або тільки вивчає українську мову, долучитися до найбільшого україномовного флешмобу − Радіодиктанту національної єдності-2023, який відбудеться у День української писемності та мови❗️

↘️

Цьогоріч Радіодиктант називатиметься «Дороги України». ❤️

↗️

Авторкою тексту Радіодиктанту стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читатиме актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі «Довбуш» Олексій Гнатковський. До методичної роботи над радіодиктантом також долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

⬇️

Мета радіодиктанту − об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу❗️Особливо важливо зараз об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.

⬇️

Закликаємо долучитися до Радіодиктанту всіх, хто може знайти безпечне місце і написати разом із тисячами людей по всьому світу Радіодиктант національної єдності-2023. Суспільне Мовлення запропонувало усі можливі формати для участі в Радіодиктанті: трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах.

⬇️

Отже, для того, щоб написати Радіодиктант національної єдності-2023 2️⃣7️⃣ жовтня об 1️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣за київським часом увімкніть зручний для вас майданчик трансляції:

📌 Радіодиктант можна слухати на хвилях Українського радіо та Радіо Культура;

📌 дивитися в ефірі телеканалу Суспільне Культура;

📌 на ютуб-каналі Українського Радіо;

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

У понеділок, 30 жовтня, об 11:00 буде оприлюднено текст Радіодиктанту. Якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:

▶️ надіслати ваш диктант паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата 27, 28 або 29 жовтня;

▶️ сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 30 жовтня на адресу rd@suspilne.media.

⬇️

Пропонуємо зробити фото та відео того, як ви пишете радіодиктант чи готуєтеся до нього, та опублікувати у соціальних мережах із гештегом #пишеморазом.

⬇️

Нагадаємо, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.