Про ситуацію зі спалахом кору на Одещині обговорили сьогодні під час брифінгу в Одеській ОВА
Як відомо, наприкінці грудня 2023 року у місті Одесі зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадки кору.
За даними моніторингу, захворюваність на кір за останні два роки не реєструвалась і динаміка багаторічних спостережень вказує на періодичну циклічність епідемічного процесу з інтервалом 2-3 роки.
Останній циклічний підйом захворюваності в області був зареєстрований у 2017 році і тривав 3 роки. За цей період перехворіло на кір майже 5 з половиною тисяч осіб, з них біля 3-х тисяч дітей до 17 років, що складає 55% від загальної кількості захворілих.
В цілому по Україні за 11 місяців 2023 року зареєстровано 55 випадків кору, що у 5 разів більше ніж у 2022 році. Випадки кору реєструвались у 13-ти регіонах та м.Києві. Переважно хворіли не щеплені діти (56%) зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Оксана Сорочан.
Загалом по області з початку року було зареєстровано 11 випадків підозри на кір. Всі хворі були лабораторно обстежені, з них у 9 випадках діагноз «Кір» скасовано, у 2-х - лабораторно підтверджено методом ІФА вірусологічною лабораторією ДУ «Одеський ЦКПХ МОЗ» про це під час брифінгу повідомила завідувачка відділом епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Одеського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Лариса Потієнко.
Що стосується дітей, які захворіли на кір, слід зазначити, що це діти з однієї родини та не були щеплені проти кору через відмову батьків за релігійними переконаннями.
Важливо! На Одещині відсоток відмов від вакцинації за релігійними переконаннями складає 20%.
Станом на 11 січня 2024 року нових випадків не зареєстровано. Спалах буде закрито після закінчення інкубаційного періоду – 18 січня 2024 року, якщо не буде нових випадків.
Детально дивіться у відео