Діагноз - туберкульоз щороку встановлюють понад 25 тисячам українців!

Дата: 21.03.2024 12:14

Про методи профілактики та протидію поширенню туберкульозу розповіли, сьогодні, під час брифінгу в медіацентрі Одеської ОВА заступник генерального директора з біологічних факторів ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Сергій Дементєв та директор КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради» Олександр Толстопятов.

За рівнем захворюваності на туберкульоз та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ Одещина посідає перше місце серед регіонів України протягом останніх 12 років. У 2023-му році рівень захворюваності збільшився на 9% порівняно з попереднім роком та склав показник 99,6 на 100 тис. нас.

За словами фахівців, величезною проблемою нашого регіону є поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу. Одеська область перевищує національні показники по захворюваності на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ в 4 рази (показник складає 36,9 на 100 тис. нас. проти 8,2 по Україні).

Проте варто відзначити зниження на 10% показника смертності від туберкульозу, який нині складає 4,5 на 100 тис. населення. Водночас, суттєво зросла захворюваність серед дітей. Інша проблема – виявлення цієї хвороби лише посмертно, вже за результатами розтинів. За офіційними даними протягом 2023 року на Одещині було виявлено 2330 випадків туберкульозу.

Детально у відеоматеріалі👇